Turkiyaning VİZYON 21 kompaniyasi bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
2025-yil 14-aprel kuni Toshkent shahrida Oʻzbekiston Iqtisodiyot Assambleyasi bilan Turkiyada joylashgan VİZYON 21 TA’LIM, TASHKILOT, TEXNOLOGIYA, SANOAT VA TASHQI SAVDO MCHJ oʻrtasida tashqi savdo va investitsiya sohasida strategik hamkorlikka oid hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu hujjat Central Asia Smart City mega-loyihasi doirasida Turkiya va xalqaro investorlarni jalb etish, biznes tarmoqlarini shakllantirish va savdo-iqtisodiy aloqalarni kengaytirishga qaratilgan.
Imzolash marosimida VİZYON 21 MCHJ vakili Mehmet Türker va Oʻzbekiston Iqtisodiyot Assambleyasining Turkiyadagi vakili, Biznes Diplomat Avazbek Abdulkhaev ishtirok etdi.
Tomonlar investitsion muhitni yaxshilash, B2B uchrashuvlar tashkil etish, savdo ko‘rgazmalari o‘tkazish va ikki davlat ishbilarmonlari oʻrtasida barqaror platforma yaratishga kelishib oldilar.

Cooperation Memorandum Signed with VİZYON 21 Company of Turkiye
On April 14, 2025, a Memorandum of Understanding was signed in Tashkent between the The Economic Assembly of the Uzbekistan and the Turkey-based VİZYON 21 Education, Organization, Technology, Industry, and Foreign Trade Ltd. regarding strategic cooperation in foreign trade and investment.
The memorandum aims to attract Turkish and international investors within the framework of the Central Asia Smart City mega-project, promote business networking, and enhance economic ties.
The signing ceremony was attended by Mr. Mehmet Türker, representative of VİZYON 21 Ltd., and Mr. Avazbek Abdulkhaev, Business Diplomat and Turkey Representative of the The Economic Assembly the Uzbekistan
Both parties agreed to work on improving the investment climate, organizing B2B meetings, trade fairs, and establishing a stable business platform between the two countries.